Komunitní škola uspěla v soutěži EU Innovation Award

17. 1. 2019

EU Innovation Award

V závěrečném hlasování soutěže Meet&Code v kategorii Innovation jsme obsadili v ČR skvělé 6. místo z 53 přihlášených projektů a jako jedni z mála jsme realizovali dva projekty. Celkem se zúčastnilo soutěže více než 700 organizací z celé Evropské unie a mezinárodní jury vybrala do finále 15 nejlepších projektů, které se ucházely o hlavní cenu 2500 euro a víkendový pobyt v centrále společnosti SAP ve Waldorfu. Zde jsou nejlepší projekty:

Podle místa působení finalistů lze poznat velikost jejich členské základny, jejich možnosti a roční rozpočet.  Nás však těší, že i když jsme velmi malý klub, máme velké ambice a skvělé výsledky. Je vidět, že i v garáži můžeme vytvořit špičkové výrobky, za které se nemusíme stydět ani v Evropě. Ze Zlínského kraje se nás v soutěži zúčastnilo jen pár a o to víc si vážíme podpory Obce Traplice, sponzorů a zejména entuziazmu vedoucího kroužku Davida Maňáska.

Určitě neusneme na vavřínech a pro rok 2019 chystáme, zatím v utajení, opravdu něco velkého. Prozradíme jen, že uplatníme řemeslný fortel, znalosti elektroniky, strojírenství i nejnovější hi-tech součástky. Bude to opravdu cool a vše odtajníme na Dětském dni v červnu

Karel Polák, koordinátor